מהי צלילה חופשית

  •   
  •   
  •  
  •  

בשנים האחרונות מתפתח בכל העולם, ובקצב מהיר, ענף ספורט חדש-ישן: צלילה חופשית. זוהי דרך ייחודית לצלילה באמצעות עצירת הנשימה וללא שימוש במכלי אויר דחוס. למעשה, צלילה חופשית היא הדרך העתיקה והטבעית, בה השתמשו בני אדם מאז ומתמיד לצלילה מתחת לפני המים, והיום היא משמשת  כתחביב, כאמצעי לדיג וכענף ספורטיבי בסגנונות שונים

כמה זמן ולאיזה עומק ניתן לצלול ללא מיכלים? למרבה הפלא, בצלילה חופשית ניתן לצלול למשך דקות ארוכות ולהגיע לעומק רב, כמו בצלילת מיכלים ויותר. אנחנו עושים זאת באמצעות טכניקה של נשימה ותנועה נכונה, רגיעה והרפיה. כך ניתן להוריד את צריכת החמצן של הגוף, ולהאריך את זמן עצירת הנשימה ואת השהייה מתחת למים. טכניקות אלו נלמדות בקורס צלילה חופשית.

בצלילה החופשית מושם דגש רב על שמירת כללי הבטיחות, על מנת ליצור חוויה מהנה ובטוחה. התרבות המתפתחת של הצוללים החופשיים מקדמת אורח חיים בריא על ידי שיפור יכולת הנשימה, גמישות, מודעות לגוף ותזונה נכונה.

בניגוד לצלילת מיכלים ,בה בועות החמצן מרחיקות את בעלי החיים, בצלילה החופשית הצולל מתמזג עם הטבע התת המימי וזוכה למפגש קרוב איתו.

הצולל החופשי חופשי יותר גם במובנים אחרים: הוא אינו תלוי במועדוני צלילה או בצלילות ריענון מה שמוזיל כלכלית את התחביב, ואינו צריך להיסחב עם ציוד מסורבל ועם ומיכלים כבדים. 

ומעבר לכל, צלילה חופשית היא חוויה אחרת לגמרי מכל מה שהכרתם: משלבת גם רגיעה וגם אתגר אך בעיקר מהנה בטירוף

צולל חופשי בסטיל באילת

סגור לתגובות.